osCommerce - czy warto?

Jakie oprogramowanie wybrać dla sklepu internetowego.
trelek
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2009, 11:51

osCommerce - czy warto?

Post autor: trelek »

Czy warto wykorzystać to darmowe oprogramowanie do stworzenia sklepu? Czy jest w pełni przetłumaczone i działa bez problemów? Jak jest z dopasowaniem szaty graficznej?

Awatar użytkownika
c2h5oh
Posty: 192
Rejestracja: 04 kwie 2008, 16:05

Re: osCommerce - czy warto?

Post autor: c2h5oh »

Oscommerce jest mocno stary, rozwijany w ślimaczym tempie i bez silnej grupy sprawniej pilnującej kierunku rozwoju i jakości kodu. Efekt jest taki, że technologicznie jest to już zabytek, sporo elementów gdy sprawdzi się kod wygląda jakby trzymało się głównie na taśmie klejącej. Nie zrozum mnie źle - oscommerce działa i można na nim budować sklep, ale brak pewnych nowoczesnych rozwiązań będzie doskwierał, a jeśli chociaż trochę programujesz w php to będziesz cierpiał ile razy zerkniesz w kod :P
Całkiem ciekawa alternatywa na jaką zapowiadało się Magento moim zdaniem okazała się totalnym niewypałem z powodu koszmarnej wydajności.

trelek
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2009, 11:51

Re: osCommerce - czy warto?

Post autor: trelek »

A ja myślałem, że to dobry soft... Dzięki za ciekawą recenzję :)
Chyba w takim razie nie ma sensu się tym interesować.

A znasz może coś dobrego - darmowego? Może jakiś dodatek sklepowy do Joomli lub innego darmowego CMS-a?

Awatar użytkownika
c2h5oh
Posty: 192
Rejestracja: 04 kwie 2008, 16:05

Re: osCommerce - czy warto?

Post autor: c2h5oh »

Virtuemart używałem jeszcze za starych dobrych czasów joomli 1.0.x - wieki temu. Był to wtedy komponent aktywnie rozwijany - nie wiem z jakim skutkiem.
Miałem też przez chwilę kontakt z Ubercartem do Drupala i również był nadal w trakcie ;-)

Moim zdaniem jeśli nie chcesz doczepić sklepu do serwisu bazującego na treści to decyduj się raczej na coś osobnego.

Sporo dobrego słyszałem o PrestaShop i CubeCart (ten drugi ma 2 wersje, darmową i płatną) - jak to wygląda przekonasz się w trakcie. Szczerze odradzam magento - koszmar wydajnościowy.

precelik
Posty: 3
Rejestracja: 01 lip 2009, 14:41
Kontakt:

Re: osCommerce - czy warto?

Post autor: precelik »

Ja obecnie mam sklep z biżuterią na PrestaShop - wielkich przeróbek nie robiłem, ale kilka rzeczy zmieniałem i było to do zrobienia. Wiekszość rzeczy co zmieniałem, siedzi albo w wyglądzie albo w modułach - dzięki czemu szło to dosyć sprawnie.

Jak chodzi o pomoc na jakimś forum w necie, to raczej trzeba liczyć na forum anglojęzyczne i inne choć polskie też się trochę rozwija.
Zioła- mój portalik o ziołach

trelek
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2009, 11:51

Re: osCommerce - czy warto?

Post autor: trelek »

Nie słyszałem o PrestaShop, ale z tego, co piszecie chyba się nim zainteresuje.

Precelik - napisz jeszcze jak jest z polską wersją językową - wszystko jest dobrze przetłumaczone? nie ma jakiś śmiesznych błędów? I jeszcze jedno - licencja pozwala na usunięcie informacji co to za oprogramowanie, czy trzeba zostawić info np. w stopce?

Marcin_Dondelewski
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2009, 23:51

Re: osCommerce - czy warto?

Post autor: Marcin_Dondelewski »

surowy oscommerce jest nie za bardzo przydatny,

jednak jak umiesz go przerobić to możesz sobie zrobić bardzo fajny
sklep. Jest mnóstwo modułów które się instaluje.

Są sklepy postawione na oscommerce, ale tak pozmieniane i graficznie i funkcjonalnie, że nie wiadomo wogóle że są własnie oscomercy

trelek
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2009, 11:51

Re: osCommerce - czy warto?

Post autor: trelek »

wiadomo, że surowe gotowe oprogramowanie trzeba trochę poprzerabiać :)
po tym, co napisał wcześniej c2h5oh już się nie interesuje tym softem.

gallant
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 2009, 21:07

Re: osCommerce - czy warto?

Post autor: gallant »

Oscommerce jest dobrym oprogramowaniem dla sklepu, szczególnie dla nowo powstałego który dopiero zaczyna się wdrażać. Owszem wersja podstawowa jest dosyć uboga, jednak można ją zmienić nie do poznania.

RAFALM
Posty: 63
Rejestracja: 21 lut 2008, 22:32

Re: osCommerce - czy warto?

Post autor: RAFALM »

a jak wygląda bezpieczeństwo w oscommerce? kod źródłowy jest ogólnie dostępny, także pewnie łatwo się do niego włamać...

Awatar użytkownika
c2h5oh
Posty: 192
Rejestracja: 04 kwie 2008, 16:05

Re: osCommerce - czy warto?

Post autor: c2h5oh »

Akurat dostęp do źródeł wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo - więcej osób szuka błędów.
Pomijając już fakt, że zarówno w darmowym projekcie, jak i komercyjnym oprogramowaniu napisanym w php ZAWSZE będziesz miał dostęp do źródła, o ile nie jest to oprogramowanie jako usługa, tzn nie instalujesz tego u siebie tylko dostajesz dostęp do platformy łącznie z hostingiem. Jeśli źródła sklepu jest zakodowane np zend encoderem czy ioncube to jest to tylko utrudnienie - takie pliki też można rozkodować i niezbyt się trzeba przy tym napracować ;-).

RAFALM
Posty: 63
Rejestracja: 21 lut 2008, 22:32

Re: osCommerce - czy warto?

Post autor: RAFALM »

c2h5oh pisze:Akurat dostęp do źródeł wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo - więcej osób szuka błędów.
nie zgodziłbym się z tym. na pewno cały czas ludzie pracują nad bezpieczeństwem, ale na każdego patcha na pewno jest niedługo po wydaniu hack i tak w kółko.

krinpi
Posty: 19
Rejestracja: 24 lut 2009, 13:21

Re: osCommerce - czy warto?

Post autor: krinpi »

ja tam jestem zdania, że jak ktoś chce to i tak się włamie - nie ważne, czy jest to gotowe oprogramowanie, czy standardowe...

RAFALM
Posty: 63
Rejestracja: 21 lut 2008, 22:32

Re: osCommerce - czy warto?

Post autor: RAFALM »

To wiadomo... Chodzi o jak największe zmniejszenie potencjalnego ryzyka

ejtp
Posty: 11
Rejestracja: 13 lip 2009, 09:12
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: osCommerce - czy warto?

Post autor: ejtp »

Odradzam surowe oscommerce

ODPOWIEDZ